technologia w Twoim domu
Sunday December 16th 2018

Instalacje które możesz zrobić w swoim domu

To mój pierwszy wpis na moim blogu. Jestem pasjonatem nowych technologii, ale szeroko rozumianych gadżetów, bo te od kilku lat są takie same, tylko nowych technologii. Nową technologią moim zdaniem jest sterowanie ogrzewaniem poprzez elektroniczne zawory, wodą oraz z drugiej strony sterowanie światłem itp. Gadżety tylko wykorzystują pewne rozwiązania, prezentują nowinki. Chyba się sam pogubiłem 🙂 Wolę typowe zastosowania praktyczne.

Nie chce mi się w tej chwili wymieniać wszystkie instalacje jakie sobie w domu można zamontować. Moim zdaniem, przy moich obecnych potrzebach najlepiej sprawdzi się inteligentne sterowanie ogrzewaniem (ostatnio była reklama w tv), lecz nie będę tutaj reklamować produktów (nie prowadzę żadnej kryptoreklamy). Natomiast uważam, że by to mi się opłaciło. Wynajmuję obecnie kawalerkę, i sporą część czasu spędzam poza domem (dzisiaj akurat mam wolne), fajnie by było gdybym mógł sterować se ogrzewaniem w czasie sezonu grzewczego. Np gdy wychodzę do pracy to oczywiście mogę skręcić grzejnik i odkręcić zawór jak wrócę, ale ile razy zdarza mi się o tym zapomnieć, a no zdarza. A to niestety zmarnowane grosiwo, które nieumyślnie przeznaczam na ogrzewanie powietrza w pustym domu.

Innego razu miałem taką sytuację, że wychodząc z domu do sklepu nastawiłem sobie pranie. Ile osób tak robi? No sporo, w sklepie trochę zeszło, bo kolejna. Niestety w czasie wirowania pralka chciała odlecieć w kosmos i uszkodzony został przewód doprowadzający wodę. Zalało mi trochę mieszkania. Niestety gdybym miał elektroniczny zawór to ten by odciął wodę, gdyż ta wylewała się pod dużym ciśnieniem. Dobrze że mieszkam na parterze.

To tylko niektóre przykłady, ale bardzo łatwo można podać ich więcej. Wystarczy pogrzebać w internecie. Cóż niedługo poopisuję więcej ciekawych przykładów nowinek technologicznych, które zaadaptowane w domu mogą nam ułatwić życie i wbrew wątpliwością przynieść oszczędności.

 

More from category

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem

Sezon grzewczy ma się dobrze i potrwa jeszcze z 2 miesiące. Jednym z przykładów inteligentnych instalacji jest [Read More]